Timenow.In.Ua

13 фактів про П'ятницю 13-те

пятница тринадцатое
Про походження сьогоднішньої поганої слави п'ятниці 13-го відомо дуже мало. Деякі історики вважають, що забобони навколо цього дня з'явилися в кінці 19 століття. Перше документальне згадування дня можна знайти в біографії італійського композитора Джоаккіно Россіні, який помер у п'ятницю 13-го. Книга 1907 року, П'ятниця Тринадцята, американського бізнесмена Томаса Лоусона, можливо, ще більше увічнила забобон.

Отже, 13 фактів про п'ятницю 13-го:

1. Існує декілька наукових назв для страху п'ятниці 13-го. Його називають трискайдекафобія, тердекафобія та параскаведекатріафобія.

2. Останньою страждають понад 60 мільйонів людей у світі. Багато з них у п'ятницю 13-го не виходять на роботу та не водять автомобіль цього дня, а деякі навіть намагаються не вставати з ліжка, щоб не навести лихо.

3. Погані новини – усі роки матимуть, принаймні, одну п'ятницю 13-го. Добрі новини – не може бути більше трьох п'ятниць 13-го в будь-якому календарному році.

4. Найдовший перерив між п'ятницями 13-го – 14 місяців.

5. Складні операції в п'ятницю 13-го майже не проводяться, оскільки хірурги – люди досить забобонні та намагаються дотримуватися ознак.

6. Як відомо, у багатьох готелях немає 13-го поверху, в аеропортах – секції №13, а в лікарнях ти вряд чи зможеш знайти палату під цим же номером.

7. Квитки на рейси літаків, які припадають на 13-е число, продаються на 10% дешевше. Якщо переліт припадає на п'ятницю 13-е, то квиток на такий рейс буде на цілих 20% дешевше! Таким чином авіакомпанії намагаються хоч якось привабити клієнтів, оскільки бажаючих не так вже й багато.

8. На тему п'ятниці 13-го було знято 12 фільмів, телесеріал та написано декілька книг, які зосереджені на прокляттях та забобонах. Незважаючи на те, що фільми та телесеріали незмінно отримували негативні відгуки від критиків, в них є величезна кількість шанувальників.

9. У п'ятницю, 13 квітня 2029 року, астероїд Апофіс 99942 безпечно пролетить повз Землю. Його виявили ще в 2004 році, вважалося, що у нього є невеликий шанс зіткнутися з Землею. Можете спокійно зітхнути, з того часу вчені переглянули свої висновки і виявилося, що немає абсолютно жодного ризику зіткнення астероїда з Землею або Місяцем.

10. У Італії саме п'ятниця 17-го, а не п'ятниця 13-го вважається днем, який приносить нещастя. А ось саме число 13 вважається щасливим!

11. У 1907 році, єдиний семимачтовий корабель у світі, шхуна "Томас У. Лоусон" вирушила в свій перший і, як виявилося, останній трансатлантичний рейс. Корабель потрапив у шторм та затонув. Трагедія сталася у п'ятницю 13-го.

12. Щоб у місяць випала п'ятниця 13-го, місяць повинен починатися в неділю.

13. А ось хакери просто обожнюють п'ятницю 13-е. Саме на ці дні припадає найбільше кількість DOS-атак та запуску вірусів. Перший такий інтернет "безпорядок" стався в 1988 році. Вірус під назвою Jerusalem видалив понад тисячу файлів з комп'ютерів у всьому світі. З тих пір запускати вірус у п'ятницю 13-е стало своєрідною хакер-традицією.

Календар Пятниць 13-го:

Давайте з'ясуємо, коли у 2023, 2024 та 2025 роках випадає п'ятниця 13-го:

Тут ви знайдете

Пропонуємо Вам скористатися нашими сервісами:

Читайте:

Зміна годинника літнього/зимового часу в Україні
Дізнайтеся коли переводити годинник>